Griplock.

GripLock soğuk boğma pres sistem, nervürlü inşaat demirine preslenerek kullanılan tip manşonlardır. GripLock sistem manşonlar, özel tezgah ve taşınabilir tip özel Bar-US soğuk boğma presleri ile nervürler üzerine preslenerek inşaat demirinin nervürleri ile manşon arasında mekanik bağ oluşturur. Çekme testleri, GripLock mekanik manşonlarla eklenen donatı birleşimlerinin çekme kuvvetlerinin, inşaat demirininkinden daha güçlü olduğunu göstermektedir.

İnşaat demirinin yerleştirilmesinin zor veya filiz bırakmanın mümkün olmadığı durumlarda iki veya üç parçalı GripLock manşonlar kullanılabilir. GripLock Sistem donatı manşon çözümleri hızlı, ekonomik ve montajı kolaydır.

griplock-swage-system-mechanical-coupler-logo
griplock mf mechanical coupler to splice deformed reinforcing bars
GripLock-MF iki nervürlü inşaat demirini eklemek için kullanılan erkek + dişi iki parçadan oluşan manşon sistemidir. Manşonun iki parçası, eklenecek iki demire önceden tezgah tip Bar-us pres ile preslenir ve sonra montaj yerinde montajı elle yapılır. Montaj yerinde ekipman kullanımına ihtiyaç yoktur.
griplock ps mechanical coupler for reinforcing bars
GripLock-PS pozisyon tip bir manşondur ve iki dişi manşon arasında iki demirin birbirine kenetlenmesini sağlayan ara parçadan oluşmaktadır. Demirlerden birinin döndürülemediği , döndürmenin zor olduğu veya gönye ve benzeri  zorluk durumlarında kullanılır.
griplock ts transition coupler to splice two rebars
GripLock-TS  iki farklı çapta inşaat demirini birleştirmek için kullanılan manşonlardır. 
griplock sl sleeve type coupler mechanical interlock
GripLock-SL boru tipi bir manşondur. Birleştirilecek iki nervürlü demir manşonu ortalayacak şekilde manşonun iki ucundan sokularak yerine göre tezgah veya taşınabilir tip Bar-US pres ile demirin üzerine preslenerek kullanılır. Genellikle tamir ve güçlendirme amacıyla kullanılmaktadır.

bar-us bench type cold swaging press

Bar-US tezgah tip soğuk dövme presi
Model EGE B1240

bar-us portable type cold swaging press

Bar-US mobil tip soğuk dövme presi
Model OMUR P1036

Şantiye veya demir atölyesinde kullanım imkanı

Bar-us GripLock soğuk dövme presleri kapalı  ve açık şantiye ortamlarında çalışmaya uygun ekipmanlardır. Demir atölyesinde veya kesme bükme atölyelerinde eklemeler yapılabileceği gibi, şantiyede demir sahasında veya montaj yerinde de rahatlıkla kullanılabilir. EGE B1240 tezgah tip pres hızlı ve önceden manşonları demirlere sıkabilirken, OMUR P1036 mobil tip pres ile fore kazık ekleme veya kısa filiz uzatma gibi yerinde uygulamalar yapılabilir.

İhtiyacınıza en uygun ve ekonomik manşon sistemi ve ekipmanı belirlemek için lütfen Bar-US ile temas ediniz.

cold-swaging-system-mechanical-coupler-installation-1