SimGrip.

simgrip-upset-parallel-thread-mechanical-coupler-logo
SimGrip® paralel dişli donatı manşonu

SimGrip® paralel dişli donatı manşonu, iç kısmına diş açılmış yüksek mukavemetli çelik konnektörüdür. Manşonların yerleşimi iyileştirmek için, kesme veya ovalama yöntemleri ile diş açmadan önce, donatı uçları soğuk pres yardımıyla önceden belirlenmiş boyutlara şişirilir. Bu yöntemle diş açılacak donatı uçlarında daha büyük çap değerine ulaşılmış olur. Şişirilmiş donatı uçlarına BAR-US tarafından diş açılır ve bu sayede donatı çapında kesit kaybı yaşanmaz. Paralel dişli manşonlar dört ayrı tiptedirler:

SimGrip® / SimGrip®-LT / SimGrip®-PS /
Anchor-Nut®

simgrip internally threaded coupler single right hand thread

SimGrip® Sistemi devam eden donatının rahatça döndürülebildiği uygulamalarda kullanılır. İç kısmı dişli bir adet manşon ve iki adet diş açılmış donatı ucundan oluşur. Donatı uçlarına manşonu yarı uzunluğu kadar şişirilir ve diş açılır.

simgrip lt one bar threaded for full coupler length

SimGrip®-LT Sistemi devam eden donatının döndürülmesinin zor olduğu uygulamalarda kullanılır. SimGrip® sistemindeki manşon ve donatı dişleriyle aynı içeriktedir; tek fark donatıya açılan dişlerden birisinin tam manşon boyunda olmasıdır.

simgrip ps position type coupler additional locknut

SimGrip®-PS Sistemi devam eden donatının döndürülemediği uygulamalarda kullanılan konumlandırma tipi manşondur. Manşona ek olarak bir adet somun içerir. Devam eden donatı üzerinde manşonun ve somunun uzunlukları toplamı kadar uzunlukta diş açılır.

anchor nut effective rebar end anchorage

Anchor-Nut®Sistem  Paralel dişli donatı ankraj kafası, beton içerisinde gönye gibi geleneksel donatı ankrajlama elemanlarına alternatif olarak daha basit ve etkili ankrajlama yapabilme imkânı sunar.

bar-us cold upset press plc controlled heavy duty hydraulic press

Bar-us Soğuk Dövme Presi.
PLC kontrollü ağır iş hidrolik pres.
Model HMM-570

bar-us tangential threading machine for deformed reinforcing bars

Bar-us nervürlü inşaat demiri için
özel tasarlanmış teğetsel diş açma makinesi.
Model ALM-21

simgrip roll threaded rebar end

Bar-us SimGrip System, diş açmadan önce demir ucunu Bar-us soğuk dövme presi ile şişirerek anma çapını kontrollü şekilde arttırır.
Anma çapı genişletilen demir ucuna kesme veya ovalama ile diş açılmış demir uçlarında kesit kaybı oluşmaz.